Czym jest tajny związek?

Jak widać, przytoczony wyżej schemat bliski jest współczesnym teoriom dotyczącym pochodzenia gatunków, odrzucającym istnienie Boga. Jest on również zgodny z tak zwaną teorią Wielkiego Wybuchu, mimo że, jak się wydaje, zaczął funkcjonować tysiące lat temu. Schematy tego rodzaju są szczególnie widoczne w starożytnym Egipcie jednym z tajemniczych prekursorów religii świata.
W dawnych czasach zadanie informowania nas o naszym pochodzeniu wypełniała religia. Dziś naukowcy mówią nam, abyśmy poszukiwali faktów dotyczących naszej genezy, nie zaś filozofowali na ich temat, a jednocześnie sami tworzą nowe teorie, które cechuje brak obiektywizmu i selektywne traktowanie posiadanej przez nas wiedzy. Z każdym kolejnym dniem na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Nowości naukowe związane z przedstawianiem praw fizyki w postaci równań matematycznych potwierdzają prawdziwość niektórych teorii. Musimy zrozumieć te nowe fakty i teorie i nie bać się, że w ich obliczu zmuszeni będziemy zmienić swój dotychczasowy punkt widzenia. Wyznawane przez nas prawdy muszą dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości, gdyż w przeciwnym razie łatwo możemy przerodzić się w ślepych fanatyków. Niestety, nadmierna gorliwość religijna we wszystkich sferach życia (łącznie z nauką) może nam przesłonić te wszystkie genialne odkrycia i nie pozwoli kroczyć naprzód, a nawet zahamuje nasz rozwój.

Cześć, mam na imię Patryk i z zawodu jestem architektem. Jeśli marzysz o tym, by ktoś pokierował Cię jak zacząć przygodę ze sztuką, to dobrze trafiłeś! Zapraszam Cię do lektury moich wpisów!