Specyficzne białka, peptydy, polipeptydy i enzymy, które obecne są w jadzie węża

W istocie rzeczy od tysięcy lat używane przez starożytnych ludzi w różnych procedurach medycznych i że jad ten był, co zdumiewające, mieszany z krwią węża lub z krwią pacjenta. Powstała w ten sposób mieszanka czerwonego i białego miała na celu polepszenie zdrowia i wzmocnienie organizmu kuracjusza. Niesamowite jest to, że okazało się, iż mieszankę tę sporządzano w „misce do mieszania” lub naczyniu z czaszki, a następnie wypijano ją jako eliksir życia, co z kolei przekazane zostało nam jako jeden z aspektów tajemnicy świętego Graala.
Z jadu węża sporządzano również „kamień” lub pigułkę. Ponadto wyniki badań wykazały, że jad węża posiada też właściwości psychotropowe, które powodują odmienne stany świadomości oraz mistyczne doznania i które podobne są do tych niezbędnych do przeżycia prawdziwego oświecenia. W związku z tym zażywanie owego jadu traktowano również czysto fizycznie, jako sposób na spotkanie z „bogami”. Tak więc jad węża był unikatową substancją, zarówno jeśli chodzi o jej właściwości jako silnej pigułki witaminowej, jak też jej zastosowanie jako swoistego klucza do świata mistycznego.

Cześć, mam na imię Patryk i z zawodu jestem architektem. Jeśli marzysz o tym, by ktoś pokierował Cię jak zacząć przygodę ze sztuką, to dobrze trafiłeś! Zapraszam Cię do lektury moich wpisów!