Tajemnica Świątyni Salomona wyjaśniona

Odkryjemy tajemnicę ośrodków kultu węża na całym świecie oraz ich wpływu na współczesne miejsca spotkań religijnych i tajnych związków. Prawdopodobnie najistotniejszy wpływ na najprężniejszą spośród działających dziś tajnych organizacji, jaką jest wolnomularstwo, ma Świątynia Salomona. W murach tej świątyni kryje się głęboka psychologia, która od tysiącleci udziela się tajnym związkom. Nadszedł czas, aby przyjrzeć się tajemnicy tej świątyni.
Istnieje droga, którą przejść musi każdy z nas. Ta droga to życie. Nie ma od niej ucieczki. Nie możemy zapłacić komuś, aby przeszedł ją za nas i aby przeżył za nas pojawiające się na tej drodze ból i smutek. Gdyby nie pomoc i wsparcie, jakie otrzymujemy na początku tej drogi od naszych rodziców, zdani bylibyśmy sami na siebie, a wówczas nasze szanse na przeżycie byłyby bardzo nikłe. W momencie przyjścia na świat nie posiadamy żadnej praktycznie wiedzy poza pewnymi nieistotnymi wspomnieniami, zawartymi w naszym kodzie genetycznym, i większość z nas naśladuje po prostu pewne wzorce, które narzuca nam życie, ewolucja oraz osoby z naszego otoczenia. Podświadomie zakładamy, że musimy podążać drogą naszych przodków, że musimy iść ich śladem, że, tak jak oni, musimy ożenić się lub wyjść za mąż, założyć rodzinę, znaleźć pracę, a następnie wpaść w tryby komercjalizmu i zmierzyć się w podsycanym chciwością wyścigu szczurów, który znany jest nam jako kapitalizm, a nawet i komunizm. Wydaje nam się, że nie ma innego wyjścia, a tak swoją drogą to większość z nas z entuzjazmem podchodzi do tej pogoni, gdyż tak naprawdę nie widzimy innej możliwości.

Cześć, mam na imię Patryk i z zawodu jestem architektem. Jeśli marzysz o tym, by ktoś pokierował Cię jak zacząć przygodę ze sztuką, to dobrze trafiłeś! Zapraszam Cię do lektury moich wpisów!