Inne tematy

Garab Dordże

a pile of plastic letters and numbers on a pink and blue background

Podczas gdy Padma praktykował na cmentarzu, córka króla Dharma soki, która była dziewicą, urodziła syna o imieniu Garab Dordże. A teraz uwaga: nie próbujcie podobnych praktyk! Ponieważ dopiero co narodzony bękart nie był jej do niczego potrzebny, wrzuciła go do paleniska, lecz dziecko ocalało. Po jakimś czasie przypomniała sobie sen, w którym śniło się jej, że urodziła niebiańską istotę, więc po siedmiu dniach wyjęła dziecię z ognia i, ujrzawszy, że wciąż żyje, nadała mu imię Rolang Dewa. We wczesnym dzieciństwie nauczył się on wielu mądrych rzeczy
zmierzył się w debacie z pięciuset wielkimi mędrcami, którzy zgodnie orzekli, że jest on Buddą.
Następnie powrócił Padma i, będąc mądrym człowiekiem (bardzo podobnie, jak postąpił Jan Chrzciciel wobec Jezusa), nauczył Garaba tantr. Uczyniwszy to, Padma wyruszył w poszukiwaniu tajemnicy długowieczności i został w tym celu skierowany do zamieszkującego na miejscu czaszek Kungamo. Kungamo przeistoczył Padmę w sylabę, podobnie do Jezusa będącego słowem, a następnie połknął go. W jego brzuchu Padma odnalazł poszukiwane przez siebie tajemnice.
Padma jest często przedstawiany z kielichem w ręku. Kielich ten wypełniony jest boskim napojem, który podaje on swym uczniom, mówiąc: „Pijcie z niego, a zostaniecie wyzwoleni”.