Inne tematy

A że pan bóg ją stworzył a szatan opętał

O kobietach pisze się różnie

Niektórzy piszą o paniach dobrze, inni źle, widzą w nich anioła lub szatana. Spojrzenia na kobiety są różnorodne, ale na pewno to zło i dobro w tym samym ciele. Napisano a że pan bóg ją stworzył a szatan opętał. Może tkwi w tym prawda, może nie, na pewno kobiety są niezwykłe dla artystów: malarzy i poetów. Były kusicielkami, zdradzały, uwodziły, rzucały. Podobały się wielu panom, czasami nie były wcale dobrze odmalowane, a wpisały się w historię literatury polskiej.

Mądre i głupie, piękne i brzydkie

Były kobiety takie, jak Maria Skłodowska-Curie, mózg i ciało. Była piękna, mądra i zdobyła dwie nagrody Nobla. Była też Izabela Łęcka z Lalki. Kobieta zła, piękna, uwodzicielska, ale pusta. Nie wiedziała czego chce, czego pragnie, nie widziała miłości Wokulskiego. Taka pusta lalka i egoistka, dla której ważne były pieniądze, ubrania oraz to, aby mieć wiele rzeczy. Była tak cudowna kobieta o imieniu Telimena – uwodzicielka z Pana Tadeusza. Kochano się na zabój w aktorkach takich, jak Smosarska czy Grossówna przed II wojną światową lub Stenka obecnie. Dzisiaj popularna jest Doda, wyzywająca, agresywna, prowokująca. Nie każdy takie kobiety lubi.

Delikatność i wdzięk

Niegdyś doceniano wdzięk oraz delikatność. Obecnie w cenie są uroda, elegancja, wyjątkowość. Kobiety czarują, są piękne, mają wiele do zaproponowania. Pracują, mają własne pieniądze, nie muszą czekać aż mężczyzna da im coś od siebie. Niejedna taka kobieta chce się podobać mężczyznom, kusi, uwodzi i ma w sobie to coś. Zatem pora znaleźć piękną kobietę, która oczaruje i będzie aniołem z małą domieszką diabelskiego wdzięku. Na co dzień kobiety są pracowite, dobrze działają w zespole i mają wiele do zaproponowania w zawodowych zmaganiach. Ich praca to ważna część gospodarki, bez kobiet na rynku pracy żadna gospodarka nie dałaby sobie rady. Na pewno warto polegać na kobietach w pracy. Prywatnie panowie uwielbiają piękne, eleganckie i nieosiągalne kobiety. Lubią je zdobywać i uwodzić, lubią z nimi być. Na pewno warto znaleźć taką kobietę i cieszyć się obecnością piękności.